Blog Detay

Güneş Gözlüklerinde Leopar Deseni Trendi

Güneş Gözlüklerinde Leopar Deseni Trendi

Tasarımcılar, moda otoriteleri, renk uzmanları ve bir sonraki sezonlarda ne giyeceğimize karar veren tüm uzmanlar bir araya gelip hangi trendin öne çıkacağına karar veriyor. Bazı renkler ve bazı desenler var ki belli aralıklarla hayatımıza giriyor, sezona hareket katıp sonra uzun süre ortada görünmüyor. Bu yıl biliyorsunuz ki vahşi desenler çok popülerdi. Yılan deseninin olmadığı hiç bir parça kalmadığı gibi çoğu kadının en sevdiği leopar deseni de her yerde vardı.

KIYAFETE MOLA AKSESUARA DEVAM

Evet, leopar iddialı bir desen. Klasik kahve, krem ve ekru renklerinin ağırlıkta olduğu bu deseni, geçtiğimiz sezon tüm renkleriyle gördük. Siyah-kırmızı, neon yeşil-siyah, mercan-siyah, mavi-siyah, sarı-siyah ve daha pek çok renk… Klasik renkli leopar desende paltodan cekete, çantadan gömleğe, kasketten ayakkabıya, pantolondan eteğe göz alabildiğince tüm moda parçalarında bu iddialı desen hakimdi.
Şimdilerde kıyafet, ayakkabı ve çantada leopar deseni uzaklaşıyor ama aksesuarlarda bu rüzgar devam ediyor. Özellikle de güneş gözlüğünde…

Peki, güneş gözlüğünde leopar deseni hakim olacaksa en etkili görünüm için neler yapmalıyız dersiniz? Hemen anlatalım.

RİSK ALMAK YA DA ALMAMAK

Yazımızın başında da demiştik leopar deseni iddialı bir desen. Kombin yapmak ustalık istiyor. Çünkü bu deseni dozunda kullanmazsanız itici oluyor, başarılı kombin yaparsanız da hayranlık uyandırıyorsunuz. Peki, püf noktaları neler derseniz, baştan aşağı her parçada bu deseni kullanmayın. Örneğin siyah pantolon ve siyah kazak giyip üzerine leopar desenli bir kaban ya da manto giyin. Kesinlikle alkış alırsınız. Desenleri karıştırmaktan hoşlanan biriyseniz, zıtlıkların uyumunu yakalamaya çalışın. Örneğin ekose ya da çizgili pantolon ile renk uyumunu yakalayacağınız bir leopar desenli üst kombinleyin.

Peki, ya aksesuar? İşin en güzel, en keyifli ve en risk almayacağınız ama tek parçayla da kalplere taht kuracağınız bölüm bu… Çanta ya da ayakkabı gibi parçaları bir kenara bırakıyor direkt güneş gözlüğüne geçiyoruz. Tepeden tırnağa ne giymiş olursanız olun eğer güneş gözlüğünüz leopar desenliyse zaten tüm bakışları üzerinize çekersiniz. Bu öyle zarif bir desen ki kıyafetteki iddiası, söz konusu güneş gözlüğü olduğunda klasikleşiyor. Üstelik hiç bir zaman trend dışı kalmıyor.

FORMU SİZE KALMIŞ
Leopar desende sayısız çerçeve modeli bulabilirsiniz. Kedi gözü çerçevelerden kare olanlara, XL ebattan ince uzunlara, klasik modelden kare çerçeveye kadar her model mevcut. Çünkü bu desen yılın trendi olmasının dışında her sezon kendi iddiasını sessiz sedasız sürdüren, asla gündemden düşmeyen bir desen… Seçim size kalmış.

Share